Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 29.06.2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012. Był to również pożegnalny apel dla klas VI, ponieważ od 1 września będą już uczniami Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o 9.00,w hali sportowej. Przybyli na nią wszyscy uczniowie, jak również ich rodzice i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także Burmistrz Maszewa pani Jadwiga Ferensztajn, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Adam Rojek, ksiądz proboszcz Jan Żyła, radny Gminy Maszewa pan Eugeniusz Głowacki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Stancel. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz zabraniu głosu przez zaproszonych gości oraz panią dyrektor, zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem dla klas IV, V i VI. W tym roku aż 48 uczniów otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Wychowawczynie klas VI - pani Kinga Gryczkowska, pani Elżbieta Olborska oraz pani Ewa Żoch - wręczyły ponadto listy gratulacyjne rodzicom, tych uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Był to bardzo wzruszający moment. Zostały również wręczone stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 5.00 i wyższą. Otrzymało je 33 uczniów. Nastepnie delegacja VI klas podziękowała w swoim przemówieniu wszystkim, którzy przez te sześć lat towarzyszyli im w ich edukacji. Nastąpiło również oficjalne przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom. Nowy poczet sztandarowy to: chorąży Kacper Radawiec z kl. IV B, Wiktoria Zielińska z kl. V A oraz Natalia Alama z kl. V C. Skład nowego pocztu złożył uroczystą przysięgę i objął przy nim straż. Jednak momentem, na który wszyscy czekali było zatańczenie przez szóstoklasistów Poloneza. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu pani Agnieszki Lewickiej taniec był niezwykle dostojny i wzruszający nagrodzony kilkuminutowymi brawami. Wychowawcy klas VI podziękowali podczas apelu pani Agnieszce Lewickiej, bez której nie byłby on możliwy. A następnie szóstoklasiści zostali pożegnani przez uczniów klas I, którzy własnoręcznie wykonali papierowe kwiaty. Na zakończenie apelu zostały wręczone nagrody w konkursie "Super klasa". Tytuł "Super klasy" oraz puchar z rąk pani dyrektor Renaty Żak otrzymała klasa VI B, w kategorii klas IV-VI oraz klasa II C w kategorii klas I-III. Dyplom uznania otrzymała również klasa II B, ponieważ minimalnie przegrała o zaszczytny puchar z klasą II C. Następnie pani wicedyrektor Łucja Kotwicka ogłosiła zwycięzcę oraz wręczyła wraz z panią Kingą Gryczkowską nagrodę w konkursie "Warto być dobrym". Laureatką konkursu została Sandra Lewandowska z kl. IV A, która otrzymała rower górski marki Kross. A pani Kamila Urbańska wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu historycznego Potem wszyscy odśpiewali hymn szkolny. Prowadząca apel Matylda Adamczuk z kl. IV C podziękowała zgromadzonym za uwagę, po czym zabrzmiał ostatni dzwonek i wszyscy rozeszli sie do klas, aby odebrać świadectwo i rozpocząć upragnione wakacje. Do zobaczenia 1 września!