Gminne obchody Święta Niepodległości

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2011

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli aktywny udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Przygotowali prawie 600 biało-czerwonych, własnoręcznie zrobionych kotylionów, którymi zostali obdarowali wszyscy, biorący udział w obchodach, mieszkańcy naszej Gminy. Ten wyjątkowy dzień, 11 listopada, rozpoczął się uroczystą Mszą Św. w kościele w Maszewie. Sztandar naszej szkoły wraz jego pocztem w składzie: chorąży Norbert Bracha kl. VI C, Katarzyna Goncelewska kl. VI A oraz Paulina Wierzbicka kl. VI B, był również obecny w czasie tej uroczystości. Po Mszy Św. wszyscy przeszli pod Pomnik Poległych, by złożyć hołd tym, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Przemarszowi towarzyszyła orkiestra. Następnie mieszkańcy przeszli do hali sportowo-widowiskowej, gdzie uczniowie naszej szkoły prowadzili i przygotowali program artystyczny. Zespół wokalny OKTAWA oraz uczniowie z Koła Teatralnego, działającego w szkole pod opieką pani Małgorzaty Kaznowskiej oraz pani Bogumiły Wolskiej zaprezentowali przedstawienie na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, tworzyszyły temu pieśni patriotyczne. Z kolei uczniowie klasy II B i II C pod czujnym okiem pań wychowawczyń - Kornelii Pędziwiatr oraz Barbary Kubat - zaprezentowali dwa tańce narodowe - Krakowiaka i Poloneza. To była niezwykle podniosła uroczystość.