Szkolne Święto Niepodległości

Święto Niepodległości 2011

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada, klasa VI A wraz z panią Kingą Gryczkowską przygotowała uroczysty apel z okazji 93. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie przypomnieli nam historyczne okoliczności tego wydarzenia z roku 1918, przywołali postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także zwrócili uwagę na to, czym jest dla nas dziś Ojczyzna. Przypomnieli o wzajemnym szacunku, zrozumieniu i braku obojętności. W tym dniu wszyscy, ubrani na galowo, nosili dumnie biało-czerwone kotyliony, które uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie. Pani Kamilia Urbańska przygotowała okolicznością gazetkę z okazji tej uroczystości. W szkole czuć było dostojność tego ważnego dla każdego Polaka święta.