"Księga dżungli"

"Księga dżungli" w Stargardzkim Centrum Kultury 21.03.2012

Pierwszego Dnia Wiosny, 21 marca, uczniowie klasy IV A, V B, VI A oraz kilku z klasy VI C i III A wraz panią Kingą Gryczkowską, panią Joanną Szlachtewicz oraz panią Ewą Żoch pojechali do Stargardzkiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. "Księga dżungli" przygotowany przez aktorów z Narodowego Tearu Edukacji z Wrocławia. "Księga dżungli" to historia chłopca - Mowgliego, który został wychowany przez wilki i żył w zgodzie z dziką naturą. Jego historia pozwala wiele powiedzieć o wyborach dokonywanych w naszym życiu i poszukiwaniu własnej drogi ku dobru. Spektakl był próbą opowiedzenia niesamowitej historii małego Mowgli, który porzucony w indyjskiej dżungli poznał smak strachu, odrzucenia i zdrady, ale również zdobył wiernych przyjaciół, znalazł mądrych i wyrozumiałych nauczycieli, zaznał smaku domowego ciepła i miłości, odkrył, czym jest lojalność względem rodziny, aby w końcu zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem i stanąć oko w oko z przerażającym Shere-Khanem. Przedstawienie było niezwykle poruszające i skłaniające nas do reflesji nad tym, co dla nas jest najważniejsze w życiu. To był naprawdę wyjątkowo spędzony Pierwszy Dzień Wiosny.