Konkurs recytatorski "Jesienny pejzaż" 15.11.2011

Konkurs recytatorski "Jesienny pejzaż" w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chlebówku

15 listopada 2011 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Chlebówku zorganizowała konkurs recytatorski dla uczniów klas IV, V i VI pod hasłem "Jesienny pejzaż", w którym wzięli udział uczniowie z Gmin: Maszewo, Stara Dąbrowa i Stargard Szczeciński. Konkurs miał na celu popularyzowanie literatury poprzez piękno słowa mówionego, a rozbudzając poczucie estetyki, przygotowywał do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Uczestnicy konkursu recytowali wiersz oraz fragment prozy, który tematyką dotyczył zachowania i stosunku człowieka do przyrody oraz sposobu poznawania przyrody przez ludzi. Jury konkursu oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz kulturę słowa. Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Naszą szkołę reprezentowały: Sara Machocka z kl. IV A recytując wiersz Jerzego Lieberta "Początek jesieni" oraz fragment powieści Władysława Stanisława Reymonta "Chłopi", Matylda Adamczuk z kl. IV C, która recytowała wiersz Józefa Czechowicza "Jesień" i również fragment powieści "Chłopi" oraz Patrycja Wierzbicka z kl. IV C, która zaprezentowała wiersz Anny Woy Wojciechowskiej "Wietrzyku psotniku" i także fragment powieści "Chłopi". Opiekunem była pani Kinga Gryczkowska. Uczennica Patrycja Wierzbicka zdobyła IV miejsce. Gratulujemy! Finałowi konkursu towarzyszyła impreza artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Chlebówku.